اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک - مواد جرمگیر

در مقاله قبلی به روش‌هایی برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی اشاره کردیم. اما متاسفانه برخی از افراد، به اشتباه، از موادی استفاده می‌کنند که نه تنها تیرگی سینک را از بین نبرده و آن را براق نمی‌کند، بلکه باعث کدر شدن بیشتر آن نیز می‌شود. در این مقاله، این چند اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک ظرفشویی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مواد تمیزکننده‌ی اشتباه برای رفع سیاهی سینک ظرفشویی

وایتکس

ممکن است استفاده از وایتکس در ابتدا ظاهرا سینک را براق نماید، اما با گذشت زمانی اندک، متوجه خواهید شد که رفته رفته سینک کدر شده و ظاهر آن ناخوشایند خواهد شد.

جوهر نمک

یکی از بدترین مواد، استفاده از جوهر نمک می‌باشد. این ماده، قاتل سینک‌های استیل بوده و سبب تغییر رنگ استیل سینک ظرفشویی خواهد شد.

اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک - سیم ظرفشویی

سیم ظرفشویی

ممکن است تصور کنید با استفاده از سیم ظرفشویی سریع‌تر بتوانید سینک را تمیز نمایید؛ اما این وسیله، خط و خش‌های فراوانی را روی سینک ظرفشویی ایجاد خواهد کرد و در نتیجه ظاهر سینک، کهنه و کدر به نظر می‌رسد.

شوینده‌های جرمگیر

شوینده‌های جرمگیر نیز همانند وایتکس، گزینه خوبی برای شستن سینک ظرفشویی نیستند. استفاده از مواد جرمگیر، یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می‌توان مرتکب شد و با وجود اینکه در ابتدا سینک را تمیز می‌کنند، اما پس از مدتی، دچار لکه و تیرگی خواهد شد.

اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک

روش پیشگیری از تیره شدن سینک ظرفشویی

برای جلوگیری از کدر شدن و تیرگی سینک ظرفشویی، ظروف را برای مدت طولانی روی سینک جمع نکرده و اجازه ندهید که چربی‌ها روی سینک باقی بمانند. زیرا این کار باعث ایجاد کدری و سیاهی سینک ظرفشویی خواهد شد.

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، چند اشتباه رایج در رفع سیاهی سینک بود که به مرور زمان موجب تیرگی و کهنه شدن ظاهر سینک شده و زیبایی آن را از بین می‌برند. بنابراین بهتر است از به کار بردن آن‌ها اجتناب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *